Szwedzkie wyciszenie

Wakacje spędzone w Szwecji to przede wszystkim wyciszenie, gdyż zaludnienie wynosi tu zaledwie 20 osób na km2!

W Polsce kraj ten jeszcze nie doczekał się prawdziwej popularności, ale z każdym rokiem odwiedza go coraz więcej naszych rodaków. Szwecja to kraj kryjący wiele tajemnic. Czekają tu na odkrycie na przykład kamienne kręgi, grobowce, zamki czy też liczne wyspy. Szwecja to również bajeczna przyroda, czyli piękne rozległe lasy, gdzie napotkamy łosie, niedźwiedzie i rysie. Krajobraz Szwecji uzupełniają dziesiątki tysięcy oraz urocze wybrzeża z tysiącami wysepek. W Szwecji znajdziesz spokojny i cichy sposób życia – wyciszenie! Doświadczysz go także spędzając swoje wakacje w domku letniskowym w Szwecji. Na zdjęciu poniżej prezentuje się jeden z nich!

Płynąć, jechać czy lecieć do Szwecji?
Najszybciej będzie samolotem, ale najciekawiej promem. Jest jeszcze trzecia opcja, czyli pociąg (niestety z przesiadką w Berlinie) oraz opcja czwarta – samochód, bo do Szwecji możesz dojechać przez most między Kopenhagą a Malmö.

Warto pamiętać, iż Szwedzkie lata są zazwyczaj łagodne z lekkim deszczem, a zimy bardzo często są ciężkie i z dużą ilością śniegu. Do dużych miast należy Sztokholm, Goteborg i Malmö. Udanego wypoczynku w Szwecji!

Reklamy
Categories: Szwecja | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: