Przereklamowany Paryż?

Ależ skąd! Spędź przynajmniej weekend w Paryżu, a przekonasz się, że Paryż potrafi zachwycić. I chodzi tu nie tylko o zabytki, bogatą historię, ale i wyjątkową atmosferę, której nie ma żadne inne europejskie miasto!

Paryż odwiedza rocznie blisko 30 milionów turystów z całego świata. To może właśnie z tego powodu uważa się, że miasto jest ‚przereklamowane’. Odpowiedniejszym określeniem Paryża będzie jednak ‚popularne’, gdyż zachwytu nad nim i jego uroku nie odbiorą mu nawet miliony przyjezdnych.

Paryski czar…
Nazywany jest mekką zakochanych, ale Paryż to przede wszystkim miasto pełne charakteru. Wśród tysięcy zabytków i znaków przeszłości w Paryżu tętni zwykłe życie, takie codzienne, ale przez to tak bardzo interesujące. Zakochani spędzają czas w kawiarenkach, biznesmeni w biurach, kochający zakupy szperają w setkach sklepików, dzieci bawią się w parkach… Spacer po mieście to najlepszy sposób na poznanie jego prawdziwego oblicza. Wieczór w Paryżu ujawnia jego inny urok, wówczas ukazuje nam się ‚Miasto Świateł’. Wspaniale oświetlony Paryż to zachwycający widok!

Dziecięcy raj – Disneyland!
Jest to czwarta najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna na świecie, do której rocznie przyjeżdża około 15 mln turystów. Park położony jest w podparyskiej miejscowości Marne-la-Vallée. W Disneyland znajdują się 53 atrakcje przeznaczone dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a całość składa się z dwóch wesołych miasteczek, alei handlowej, siedmiu hoteli, pola golfowego i stacji kolejowej.

Pełnia kultury
Zabytki, zabytki i jeszcze raz zabytki. Zachwycająca kultura i bogata historia to właśnie Paryż. Wśród najpopularniejszych miejsc kulturowych Paryża znajduje się: Wieża Eiffla, Katedra Notre Dame, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Bazylika Sacre Coeur,a, Panteon, Moulin Rouge, Grande Arche de la Defense, Centrum Pompidou, Montmartre, Place du Tertre, Ogrody Trocadéro, Pałac Chaillot, Ogród Luksemburski, Plac Vandome czy też Pola Marsowe.

Luwr, nie wymieniony powyżej, gdyż zasługuje na wyróżnienie, to najbardziej dostojny paryski pałac. To w nim mieści się największe muzeum sztuki na świecie. Do muzeum wchodzi się poprzez słynną szklaną piramidę pokrywającą podziemny hal Napoleona, gdzie znajdują się wejścia do trzech skrzydeł Luwru – Richelieu, Sully i Denon. Każdy ma oczywiście swoją własną obowiązkową listę dzieł Luwru, ale z pewnością nie można pominąć następujących z nich: Mona Lisa, Wenus z Milo, Wesele w Kanie Galilejskiej, Wolność wiodąca lud na barykady, Madonna wśród skał oraz Przysięga Horacjuszy.

Kuchnia
Warto również wspomnieć o francuskiej kuchni. Okolice Katedry Notre Dame, będą idealnym miejscem na jej poznanie, tam znajduje się mnóstwo niewielkich, urokliwych knajpek, oferujących kuchnie z całego świata. Wystarczy zagłębić się w małe uliczki pomiędzy bulwarem Saint-Michel a Rue du Petit Pont. Oczywiście kulinarne przyjemności nie kończą się na tej jednej okolicy…

Popularność Paryża może przemawiać jedynie na jego korzyść. W połączeniu z jego atrakcjami, rozrywkami, kuchnią, szykiem i charakterem, Paryż to prawdziwie magiczne miasto!

Categories: Disneyland, Francja, Paryż | Tagi: , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: