Keukenhof i Floriade, czyli Holandia w kwiatach

W Holandii zapanowało kwiatowe szaleństwo! Nie dość, że łąki pełne są żąkili i tulipanów, to tradycyjnie jak co roku Keukenhof zachwyca swoimi kwiecistymi kompozycjami. Położona niedaleko Amsterdamu miejscowość ‚Keukenhof‚ nazywana jest najpiękniejszym, wiosennym ogrodem świata.

Nie sposób oddać piękna kwiatów, tych bajecznych kolorów i zachwycającej różnorodności. To naprawdę trzeba zobaczyć!

Co roku na jesieni w Keukenhof sadzi się blisko 7 mln różnych roślin cebulowych – tulipanów, żonkili czy narcyzów.

Tegoroczne Keukenhof odbywa się pod hasłem ‚Polska – sercem Europy‚. Nasz kraj jest tematem przewodni organizowanych wystaw czy pokazów. Jedną z ciekawszych propozycji jest ‚Zadziwiająca Polska‚, czyli multimedialna prezentacja naszego kraju. Natomiast największą tegoroczną atrakcją jest portret Chopina (12×20 m), do którego ułożenia zużyto aż 50 tys. cebulek kwiatów.

Holandia zachwyca w tym roku również kwiatami w organizowanej w Vevlo ‚Floride‚, czyli światowej wystawie ogrodniczej Expo.

Floriade 2012 to wielkie święto dla miłośników kwiatów! Odbywa się ono zaledwie raz na dziesięć lat! Na wystawie jest 100 wystawców z 30 krajów. Całość podzielona jest na 5 części tematycznych: Relax & Heal, Green Engine, Education and Innovation, Environment oraz World Show Stage.

Podczas organizowanych prezentacji można dowiedzieć się więcej na temat świata natury i jego wpływu na nasze życie. Floriade zapoznaje nas również z tematem dotyczącym relacji pomiędzy naturą i przemysłem. Największy pokaz kwiatów pod dachem odbywa się w Villa Flora, gdzie można dowiedzieć się między innymi, jak kwiaty czy owoce mogą polepszyć nasze życie. W Venlo czekają na nas także pokazy kulinarne oraz przeróżne występy artystyczne. (logo Living Nature oraz Floriade pochodzą ze strony floriade.nl)

Planujesz wakacje w Holandii?
Nie zapomnij odwiedzić Keukenhof (czynne do 20 maja br.) i Floriade (czynne do 7 października br.)!

Categories: Holandia, Kwiaty | Tagi: , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: