Zielone serce Europy – Alzacja

Mała Wenecja, szlaki winne, piwne i serowe… Alzacja!

Przyroda
W Alzacji olśniewa jej natura. Aż 65% obszaru tego regionu jest pokryta lasami, a w tutejszych górach jest ponad 18 tys. kilometrów oznakowanych szlaków turystycznych!

Trochę sportu
Niemal stałym elementem pejzażu Alzacji są rowery. Warto zauważyć, iż w samym Strasbourgu jest ponad pół tysiąca kilometrów ścieżek rowerowych. Rower to także idealny środek transportu, aby podziwiać uroki Alzacji. Górskie jeziora, Ren i miejskie kanały to okazja na aktywny wypoczynek nad wodą. Dobrym pomysłem może się okazać wynajem domku letniskowego w Alzacji i potraktowanie go, jako bazy wypadowej na rowerowe wyprawy.

Parki narodowe
W regionie znajdują się 2 duże parki narodowe – Park Narodowy des Ballons des Vosges oraz Park Narodowy Północnych Wogezów. Poza nimi można także odkryć wiele mniejszych rezerwatów przyrody (jest ich 21) oraz parki i zielone skwery. (źródło: wakacje.wp.pl)

Winna trasa Alzacji
Region Alzacji znany jest z win, takich jak Muscat, Riesling, Pinot Blanc czy Noir. W tej okolicy zlokalizowana jest winna trasa długości 170km: Route du Vin. Do wina warto skosztować francuskie sery, których różnorodności nie sposób opisać.

W kraju nad Sekwaną region Alzacji ukazuje piękno francuskiej przyrody. Jednocześnie to właśnie alzackie miasta Strasbourg i Colmar uznaje się za jedne z najbardziej malowniczych miast europejskich. W Alzacji znaleźć można niezliczone zamki i grody, tradycyjne domy, winnice, lasy i niesamowite metropolie miejskie takie jak chociażby Nancy. Najwyższy czas odkryć piękno Alzacji!

Reklamy
Categories: Alzacja, Francja | Tagi: , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: