Wieża Elżbiety II, czyli dawny Big Ben

Big Ben = Wieża Elżbiety II
Od 26 czerwca br. słynna londyńska wieża zegarowa (oficjalnie Clock Tower) nosi imię królowej Elżbiety II. Jest to prezent od Brytyjczyków dla Królowej z okazji jej Diamentowego Jubileuszu panowania. Wieża i znajdujący się na niej dzwon Big Ben to wizytówka Londynu. Warto podkreślić, że 86-letnia Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą na świecie.

Trochę szczegółów… Budowę wieży podjęto po tym, jak znaczna część Pałacu spłonęła 16 października 1834 r. Zachowała się wówczas jedynie 900-letnia Westminster Hall wraz z kaplicą św. Stefana. Projektantami byli m.in. Charles Barry i Augustus W. Pugin. Odbudowa pałacu trwała aż do 1858 r. Obecnie ma on 1200 pomieszczeń i 3 km korytarzy. Wieża ma 96,3 m wysokości, a tarcza zegarowa 7 metrów średnicy.

Londyńskie City Trips
Stolica Wielkiej Brytanii to wielokulturowa, pełna atrakcji i zapierająca dech w piersiach metropolia! Rozkochuje w sobie miłośników kultury, sztuki i historii. Jest to miasto zaskakujące i jednocześnie potrafiące sprostać wymaganiom i oczekiwaniom większości turystów – spacery, zwiedzanie, relaks, przejażdżka autobusem, jazda rowerem czy zakupowe szaleństwo. Tętniący życiem Londyn, żywiołowy i ciekawy, ma także spokojne miejsca, dalekie od zgiełku miasta, są to londyńskie parki.

Wspomniany powyżej Big Ben, Tower Bridge, muzea, galerie (np. British Museum, Victoria and Albert Museum, National Gallery, National Portrait Gallery) to gwarancja wspaniałych doświadczeń kulturowych. Bardzo popularne wśród turystów jest także pełne ‚gwiazd’ Madame Tussauds Museum.

Niezliczone atrakcje, wydarzenia kulturalne czy też restauracje serwujące dania kuchni ponad 70 różnych państw – czar Londynu! Skosztuj dania chińskiego w słynnym Chinatown w Soho, a brytyjskiego piwa w typowym pubie. Wybierz się też na musical lub przedstawienie na West End. Oxford Street, Regent Street czy Covent Garden to miejsca, których nie możesz pominąć jeżeli chcesz zaszaleć na zakupach. Londyn pełen jest także targów i bazarów ulicznych, np. Portobello Road, Camden, Convent Garden czy Petticoat Lane.

XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie
Pomiędzy 27 lipca a 12 sierpnia 2012 odbędą się w Londynie Letnie Igrzyska Olimpijskie. To już 27. edycja tej legendarnej imprezy sportowej, która zapowiada się jako wielki spektakl!
Wygodnym sposobem, aby być świadkiem zmagań sportowych, jest wynajem apartamentu w samym sercu Londynu. W ten sposób zachowasz pełnię prywatności a jednocześnie samodzielnie zorganizujesz swój wolny czas. Idealnie!
Reklamy
Categories: Anglia, City Trips, Londyn, Sport | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: