Peloponez dla lubiących zwiedzanie

Πελοπόννησος, czyli Peloponez

Ten najmniej popularny wśród turystów region Grecji, a jednocześnie region najciekawszy charakteryzuje się swoim zróżnicowanym krajobrazem. Kraj środkowy ukazuje autentyczne życie greckich wsi i miasteczek. Peloponez słynie z uprawy oliwek, winorośli i owoców cytrusowych. Na turystów czekają tu przepiękne piaszczyste plaże z wyjątkowo czystą wodą, góry, wąwozy i piękne doliny.

Peloponez to kierunek dla turystów lubiących zwiedzanie. Najsłynniejsze zabytki archeologiczne Grecji znajdują się właśnie w Peloponez: Olimpia, Mykeny, Epidauros, Korynt czy Mistra. Ta ostatnia to ukryte wśród oliwnych gajów niemal kompletne bizantyjskie miasto, które przyciąga czerwonymi dachówkami kościołów i pałaców. Najpiękniejszy widok na Mistrę i dolinę czeka na tych którzy zdecydują się wdrapać na frankijski zamek.

Turyści przybywający do Peloponez odwiedzają Olimpię jedynie z 2 powodów – by zwiedzić kolebkę igrzysk olimpijskich oraz zawitać w Muzeum Archeologicznym. Szczerze mówiąc, nie ma nic innego co może nas zainteresować w Olimpii.

Oczywiście standardowo każdy stara się także odwiedzić Mykeny (jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Grecji) oraz Korynt (znajduje się tam między innymi dorycka świątynia Apolla oraz fundamenty portyków, bazyliki, łaźni). Peloponez to oczywiście wspaniałe miejsce do plażowania czy morskich kąpieli. Plaże są tu przeważnie piaszczyste, natomiast tutejsze lata są ciepłe i suche.

Odkryj historyczne bogactwo w pełni korzystając ze swobód, którą oferuje domek letniskowy w Peloponez! W ciągu dnia zachwyci Cię mistyczna historia regionu, a wieczorem zrelaksujesz się przy lampce ‘ouzo’ na tarasie jednej z lokalnych restauracji.

Reklamy
Categories: Grecja, Peloponez | Tagi: , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: