Złote Miasto na jesienny weekend

Jedno z najstarszych miast w Europie
‘Złote Miasto’, ‘Miasto Tysiąca Wież i Szpiczastych Dachów’, ‘Matka Miast’… po prostu bajeczne miasto nad Wełtawą. Praga to historyczne budynki, czarujące placyki i imponujące swym pięknem kościoły i cytadele. W 1993 roku historyczne centrum miasta zostało umieszczone na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Kultura, historia i sztuka
To właśnie praskie bogactwo. Praga oferuje dla każdego coś interesującego. Kochasz muzykę? W Pradze znajduje się kilka sal koncertowych. Interesujesz się stylem barokowym? Tu odkryjesz piękno barokowych budynków. Najbardziej znanym skarbem kulturowym Czech, jest oczywiście czeski zamek Karlstejn. Jest to kompleks budynków z początku IX wieku – Sala Rycerska, budynki parlamentu, bazylika Św. Grzegorza, katedra Św. Wita i skarby korony Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Praga uważana jest za serce europejskiej architektury: ‘Złota Uliczka’, słynny zegar astronomiczny, zamek Troje… Każde z kulturowych miejsc w Pradze jest warte odwiedzenia.

Miasto mostów
Słynąca ze swoich wełtawskich mostów Praga oczarowuje swym urokiem. Stare miasto (Stare Mesto) połączone jest z małą stroną (Malá Straná) aż 15 mostami, z których tym najpopularniejszym jest otwarty jedynie dla pieszych Most Karola. Po obu stronach mostu znajdują się wieże z XV wieku. Most Karola jest także zwany Mostem Zakochanych, gdyż jest on doskonały na romantyczne spacery.

Pomyśl o wynajmie domku letniskowego lub apartamentu w Pradze, aby odkryć prawdziwe uroki miasta!

Sąsiednie miasta
Na wschód od Pragi znajduje się antyczne srebrne miasto Kutná Hora, czyli najbogatsze i jednocześnie drugie największe miasto Czech w czasach średniowiecznych. Ciekawą jest także wycieczka do zamku Konopistĕ lub do cytadeli Karlstejn. Region wokół Pragi to Czechy Środkowe. Warta odwiedzenia jest także XIII wieczna gotycka cytadela Køivoklát.

Zakupowe szaleństwo
Centrum Pragi to pięć dzielnic, gdzie praktycznie codziennie odbywają się targi sztuki, pamiątek czy też bazary warzyw i owoców. Dodatkowo małe sklepiki, z typowymi czeskimi pamiątkami czy też ręcznie zdobioną biżuterią. W Pradze nie brakuje także dużych centrów handlowych, często otwartych 24 godziny na dobę.

Spędź udany weekend w Pradze!

Categories: City Trips, Czechy, Kultura, Podróż poślubna, Praga | Tagi: , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: