Bożonarodzeniowe jarmarki – Niemcy, Francja, Słowacja i Czechy

Bożonarodzeniowe jarmarki!

Urok Świąt Bożego Narodzenia – zakupy, ubieranie choinki, świąteczne wypieki… Dla wielu z nas świąteczne dni zaczynają się wcześniej niż z końcem grudnia, gdyż już teraz odbywają się bożonarodzeniowe jarmarki! To one pozwalają nam poczuć atmosferę Świąt już w listopadzie. W większości miast europejskich, na głównych placach, od południa aż do późnego wieczora można podziwiać, smakować i poczuć Boże Narodzenie. Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie świętowania niż wizyta na jarmarku.

Czechy

Najpopularniejszym czeskim jarmarkiem świątecznym jest ten odbywający się w Pradze (od 1 grudnia 2012 do 1 stycznia 2013). To tam skosztujemy np. pieczonych kasztanów czy też pysznego czeskiego pieczywa. Jarmark zlokalizowany jest na Rynku Starego Miasta, natomiast na zamku Królewskim na Hradczanach można podziwiać piękną szopkę betlejemską.

Francja

Najbardziej znane jarmarki znajdziemy w Alzacji, z tym najsłynniejszym, odbywającym się już od 440 lat, w Strasburgu. Mniejsze, ale również ciekawe mają miejsce w Miluzie, Kolmarze, Kaysersberg i Ribeauvillé.

W większości francuskich miast organizowane są jarmarki świąteczne, również w stolicy. W Paryżu są 2 słynne jarmarki: na Polach Elizejskich oraz w nowoczesnej dzielnicy La Défense.

Daty: od 23 listopada do 6 grudnia w zależności od jarmarku
Miejsce: cała Francja

Więcej na temat jarmarków we Francji znajdziemy tutaj.

Słowacja

W słowackiej Bratysławie jarmark bożonarodzeniowy odbywa się na Placu Głównym, Placu Franciszkańskim i Placu Hviezdoslava. Co dobrego można tam zjeść? Chociażby trudle z owocami czy pierniki, a napić można się grzanego wina, miodu pitnego bądź ponczu.

Niemcy

Nasi sąsiedzi słyną z wyjątkowych jarmarków świątecznych. Beldzy, Holendrzy oraz Polacy bardzo chętnie przyjeżdżają do Niemiec po pierniki, ozdoby świąteczne, grzane wino (czyli glühwein) czy też tradycyjne czekoladki. Co roku niemieckie jarmarki odwiedzają blisko 2 miliony turystów!

Dla przykładu jarmarki świąteczne w Kolonii (jest ich aż 6!) odbywają się między 26 listopada a 23 grudnia 2012.

Gdzie organizowane są jarmarki w Niemczech? Tu znajdziemy więcej szczegółów.

Już teraz poczuj cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia na europejskich jarmarkach!

Categories: Czechy, Francja, Niemcy, Rodzinne wakacje, Słowacja, Święta | Tagi: , , , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: