‚Alterarosa’ – festiwal róży w Awinion

Alterarosa

To już 9. edycja festiwalu tego najbardziej romantycznego kwiatu. ‚Alterarosa‚ odbędzie się w dniach 9-12 maja, w Pałacu Papieskim we francuskim Awinion.

Festiwal odbywa się podczas weekendu wniebowstąpienia. W tym czasie 2.000 krzewów róży, najnowsze szczepy stworzone przez najlepszych ogrodników Francji sprawią, że klasztor Benedykta XII przemieni się w feerię barw. Odbywać się będą konferencje, pokazy oraz warsztaty sztuki ogrodnictwa dla dzieci i dorosłych. Odwiedzających czeka także wiele niespodzianek. W tej edycji kwiatem towarzyszącym królowej kwiatów będzie orchidea.

Gościem honorowym tegorocznej edycji jest stowarzyszenie na rzecz dzieci dotkniętych rzadkimi chorobami genetycznymi. Wszystkie zyski ze sprzedaży nowego gatunku róży, który będzie wówczas stworzony i nazwany, zostaną przekazane na rzecz tej właśnie fundacji.

Róża

Godziny otwarcia: od 9.00 do 18.00
Ceny: Altera Rosa wejściówka: 7€; Bilet ulgowy (-8 dzieci): 5€
Więcej informacji: http://www.alterarosa.com/anglais/index.htm

Awinion: miasto papieży

Historyczne centrum wraz z opasującymi Awinion murami, zostało w 1995 r. wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Pałac Papieski (Palais des Papes), w którym odbywać się będzie ‚Alterarosa’, zbudowany został w XIV wieku w stylu gotyckim. W przeszłości (od XIV do XVIII wieku) był on siedzibą papieży. Warownia jest największą gotycką budowlą w Europie (powierzchnia 15 tys. m²), a w kompleksie wznoszącym się na Rocher des Doms znajduje się także tzw. Mały Pałac (Petit Palais), który zamieszkiwany był niegdyś przez kardynałów.

Wnętrza Pałacu Papieskiego są określane jako monumentalne. Tematy religijne dominują na freskach w Kaplicy św. Jana, Konsystorza, Kaplicy św. Marcjala i Sali Wielkiej Audiencji. Salę Sokoła ozdabia fresk przedstawiający polowanie z sokołem, a ściany Pokoju Papieskiego pokrywają motywy roślinne. (żródło: podroze.gazeta.pl)

Awinion może odkrywać na wiele sposobów. Są tu kościoły, synagoga i wystawne rezydencje i pałace. Warto udać się na czynny do południa targ pełen owoców, serów i oliwek. Wieczorem wartym polecenia będzie spacer brzegiem Rodanu. Wiele domków letniskowych w Prowansji to idealne punkty wypadowe na zwiedzanie regionu i wizytę w Awinion.

fr-83630-22

Categories: Francja, Kultura, Kwiaty, Prowansja | Tagi: , , , , , , | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: